Školící středisko Avido
Školící středisko AVIDO

školení řidičůŠKOLENÍ ŘIDIČŮ

- školení řidičů profesionálů

- školení řidičů referentů

- pravidelné školení

- zdravotní připrava

- obsluha digitálních tachografů

 

 

 

 

ŘIDIČ PROFESIONÁL

  • Profesní osvědčení je potřeba pro autobusy a na nákladní vozidla nad 3500 kg
  • Profesní osvědčení není potřeba na traktory, pro vozidla hasičská, zdravotní záchranné služby, pro soukromé potřeby
  • Profesní osvědčení platí 5 let
  • Chce-li řidič získat profesní osvědčení a doposud nevlastnil profesní osvědčení, je povinnen absolvovat vstupní školení v rozsahu 140 hodin. Školení je zakončeno písemnou a praktickou zkouškou.
  • Má-li řidič profesní osvědčení pro skupinu C a žádá o rozšíření pro skupinu D nebo naopak, musí absolvovat vstupní školení pouze v rozsahu zvláštní části výuky odpovídající dané skupině vozidel.
  • Pokud má řidič vydaný nový typ profesního osvědčení po 1. dubnu 2008, účastní se pravidelného školení řidičů v rozsahu 7 hodin ročně potažmo 35 hodin školení za 5 let.
  • Při pravidelném školení řidičů se řidiči nepodrobují přezkoušení.

 

Provádníme školení typu:

 

 

 

 

Pravidelně roční školení - školení řidičů ve smyslu zák. 247/2000 Sb., o zdokonalování odborné způsobilosti řidičů - 35 hodin
Školení je prováděno na základě udělené akreditace Krajským úřadem Jihomoravského kraje, odboru dopravy. Školení je určeno řidičům vozidel s platným profesním osvědčením s hmotností nad 3,5 tuny . Školení probíhá v rozsahu 7 hodin ročně potažmo 35 hodin za 5 let. V rámci školení řidič získá přehled o změnách zákonů v oblasti silničního provozu, získá ucelenou informaci o nařízení EU 561 t.j. o dobách řízení, seznámí se s obsluhou tachografů a to zejména digitálních. Při školení je používána moderní dataprojektorová projekce s množstvím dopravních a jiných situací. Pro přihlášení je nutné vyplnit žádost -  Avido žádost  školeni.doc (88 KB)

Školení

 

 

Obsluha digitálních tachografů
Lektoři tohoto školení jsou zároveň i pracovníci Autorizovaného metrologického střediska pro ověřování tachografů. Školení je zaměřeno na praktické zvládnutí obsluhy zejména digitálních tachografů.

 

Nařízení EU 561 - doby řízení a přestávek v autodopravě

Pro příhlášení na školení je potřeba vyplnit tuto žádost

Avido žádost  školeni.doc (88 KB)

Pokud máte zájem o některý typ školení, prosíme vyplňtě předběžnou žádost nebo nás přímo kontaktujte. Po vyplnění předběné žádosti Vás budeme kontaktovat a informovat o volných termínech školení.

Školící středisko a autoškola Avido

NDdhYzI